YARA VE NPWT

YARA ÇEŞİTLERİ NELERDİR?


KRONİK YARALAR
Kronik Yara Derinin görevlerinden en önemli olanı dış ortam ile organizma arasında oluşturduğu bariyerdir ve derinin bu bariyeri tam olarak oluşturması, vücudun fizyolojik görevlerini yerine getirmesi bakımından büyük önem taşımaktadır. Yara, deri bütünlüğünün bozulması durumuna verilen isimdir. Vücutta oluşan yara, akut ya da kronik olarak iki çeşide ayrılmaktadır. Vücutta akut yara oluşması durumunda, oluşan bu yarada bir gün içinde deri bütünlüğü tekrar sağlanmakta ve yaklaşık 3-6 hafta arasında da yara tamamen iyileşmektedir. Bunun yanı sıra, 6-8 hafta içerisinde iyileşme görülmeyen yaraya ise kronik yara ismi verilmektedir ve bu tür yaralar akut yaralara göre çok daha zor bir şekilde ve uzun sürede iyileşme göstermekte olduğu için, bakımları da daha farklı olmaktadır.
DİYABETİK AYAK ÜLSERİ
Diyabetik ayak yarası, şeker hastalarında ayaklarda çıkan ve uzun süre iyileşmeyen kronik yaralardır. Bu yaralar , ayak sinir uçlarının harabiyeti (nöropati) veya bacak atardamar tıkanmasına bağlı olarak meydana gelmektedir. Eğer damar tıkanması varsa bu tıkanmalar düzeltilmeden yaranın iyileşmesi daha uzun sürer. Bu damarların açılması yara iyileşmesine yardım eder ve yaralardan dolayı bacağın kesilme riskini (ampütasyon) azaltabilir. Confort firması olarak üretiyor olduğumuz NPWT negatif basınç yara terapi cihazı oluşan diyabetik ayak ülserlerinin daha hızlı ve etkili iyileşmesini sağlar.
BASINÇTAN OLUŞAN ÜLSERLER
Basınç ülserleri, uzun süreli basıncın etkisinde kalmaya bağlı olarak, vücudun herhangi bir bölgesinde iskemi ve nekroz sonucu oluşan kronik yaralardır. Sürekli ve kontrolsüz olarak belirli bir bölgeye uygulanan basınç nedeniyle uygulanan bölgedeki deri ve deri altındaki dokularda doku zedelenmesi meydana gelir. Confort vakum yardımlı yara tedavi sistemleri, ilgili hekimlerin önerileri doğrultusunda,  bası ülserlerinde etkin ve hızlı bir tedavi sağlayarak, sağlık çalışanlarına ve hastalara fayda sağlamaktadır. Confort NPWT sistemleri ile yılda 2500 civarı bası ülseri hastası tedavi edilerek, yaşamına devam etmektedir.
VENÖZ BACAK ÜLSERLERİ
Venöz ülser (yara) toplardamarlardaki aşırı basınç yüzünden derinin bütünlüğünün bozulması nedeni ile özellikle ayak bileğinde yara açılmasıdır.Toplardamarlarda kapakların bozulup, kanın ters yönde aşağı doğru akması veya toplardamarın pıhtı ve bası ile tıkanması sonucunda kanın rahatlıkla yukarı akamaması sonucu oluşan kronik yaralardır. Oluşan yaralar çok zor iyileşir ve kapansa bile tekrar oluşur.Bu yaraların daha hızlı ve etkili olarak iyileşmesi ve tekrar açılmasını engellemek amacıyla Confort NPWT cihazı kullanılmaktadır.
AKUT / TRAVMATiK YARALAR
Akut yaralar; ameliyat yaraları , çatlama vs gibi anlık , sistemik nedenlerle oluşmayan ve sürekli tekrarlanmayan yaralardır. Confort NPWT cihazımız akut yaraların daha etkili , hızlı ve acısız bir şekilde iyileşmesini sağlar.
ENFEKTE YARALAR
Enfeksiyonlu yaralar, yaranın cinsine, ortamın temizliğine ve kişinin bağışıklık sistemine bağlı olarak yaranın enfeksiyon kapmasıdır. Enfeksiyonlu yaraların sürekli kontrol altında ve temiz kalması çok önemlidir. Confort NPWT C300 yıkamalı cihazımız enfeksiyonlu yaradaki iltihabın yaradan uzaklaştırılmasını veyaranın istenilen aralıklarla temizlenmesini sağlar. Yara cihazın yıkama özelliğiyle daha hızlı ve etkili olarak iyileşir.

İLETİŞİM ULAŞIM

Her türlü sorularınız için iletişim kurabilirsiniz.

Telefon
+90 222 236 0327
Telefon
+90 222 236 03 29
Mail
info@confortnpwt.COM